Diriliş Ertuğrul 76.Bölüm Özeti 8 Şubat 2017

Diriliş Ertuğrul 76.Bölüm 8 Şubatta yayınlandı. 76.Bölümde neler oldu. İşte Diriliş Ertuğrul 76.Bölüm Özeti

Diriliş Ertuğrul 75.Bölüm son sahnesinde fenalaşan Candar Bey ile Artuk Bey ilgilenir. Kısa süreli bir kalp krizi geçiren Candar Bey kendine gelir.Bu sırada hanlı pazarın meydanında Ertuğrul Bey Ural’ı infaz etmek üzeredir.Ural Bey tam infaz edilecekken Candar Bey kılıcıyla gelir ve infazın durdurulmasını ister eğer durdurulmazsa Selçuklu Devletine isyan edeceğini ve handaki herkesi Sultanın kadılarını da kılıçtan geçireceğini söyler.Durumun daha kötüye gitmesi üzerine Saadettin Köpek tam müdahale edecekken Candar Bey tekrar kalp krizi geçirir ve ölür. Bunun üzerine Aslıhan Saadettin Köpeğe İnfazı durdurmasını yoksa onunla asla evlenmeyeceğini söyler.Saadettin Köpek Candar Beyin Cenazesi kalkana kadar infazın durdurulmasını talep eder.Sultanın Kadıları da bu yönde hüküm verirler.

Ural bir gün daha Hanlı Pazarda tutulacak ve ertesi gün infaz edilecektir.Ertuğrul Bey o akşam Ural Beyi son gecesini ailesiyle beraber geçirmesi için Ural Beyi obasına gönderir.Bu sırada Saadettin Köpek Aliyar Beyin Çavdar Obasına Bey olmaması için planlar yapmaktadır.Bunun için Obanın beylerinden birini beyliğe aday olması için ikna eder ve Diğer beylerinde ona destek vermesini ister.

Vasilius Aliyar Beyin Çavdar obasına bey olmasıyla Etuğrulun daha fazla güçleneceğini bildiği için Saadettin Köpeği görüşmek üzere yanına çağırır. Vasilius Ural Beyi kurtarma planları yapmaktadır. Tekfuru Ural Beyin öldürmediğini kanıtlamak için Lazkarisi ve adamı Tüccar Hasanı feda ederek onları obaya götürme teklifinde bulunur.Saadettin Köpek de bu teklifi kabul eder ve anlaşırlar.

Vasilius infaz günü iki adamıyla hanlı pazara gelir ve Ural Beyin Tekfuru öldürmediğini katillerin bu ikisi olduğunu tapınakçıların yaptırdığını söyler Saadettin Köpek de Vasiliusu tasdik eder. Daha sonra Vasilius ani bir hareketle Lazkarisi ve tüccar Hasanı bıçağıyla boğazlarından keserek öldürür. 76.Bölüm bu sahnenin ardında biter. 77.Bölüm Fragmanında Ertuğrul şu güzel sözü söyler:

HER KİM ADALETİ KENDİ TECELLİ ETTİRMEK İSTERSE HAKİKATLE BİR MESELESİ VARDIR DEMEKTİR.

Diriliş Ertuğrul 77.Bölüm Canlı İzle

Diriliş Ertuğrul 76.Bölüm Özeti , Diriliş Ertuğrul 77.Bölüm Canlı İzle,Diriliş Ertuğrul Son Bölüm Canlı İzle

 

İlgili Yazılar

Yorum Yapın